مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از پریایی تعداد یک هزار و ۸۰ پایگاه برای جمع آوری زکات فطریه در سراسر استان خبرداد

به گزارش البرز گلستان به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) گلستان، امان اله حسین پور اظهار کرد: تعداد یک هزار و ۸۰ پایگاه برای جمع آوری زکات فطریه در سراسر استان برپا شده است که پیش بینی می شود پرداخت فطریه نسبت به سال گذشته۱۷۴ درصد افزایش یابد.

وی افزود: سال گذشته گلستانی ها مبلغ چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات فطریه اعم از زکات فطره عام و فطره سادات پرداخت کردند.

حسین پور ادامه داد: مبالغ جمع‌آوری‌شده فطریه از شهری به شهر دیگر منتقل نمی‌شود و برای نیازمندان همان منطقه هزینه می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان تصریح کرد: بیشترین پرداخت زکات فطریه سال گذشته متعلق به شهرستان‌های کلاله، گنبدکاووس منطقه داشلی برون و آزادشهر بوده است.

حسین پور با پیش‌بینی جمع‌آوری هفت میلیارد تومان زکات فطره امسال در استان گلستان گفت: کمیته امداد گلستان با شناسایی نیازمندان پس از جمع‌آوری زکات فطریه در عید فطر در اسرع وقت اقدام به توزیع آن در بین نیازمندان می‌کند.

وی بابیان اینکه دبیرخانه شورای زکات تنها مسئول جمع‌آوری زکات است، یادآور شد: با توجه به اینکه زکات زیر نظر شورای زکات جمع‌آوری می‌شود، هر سازمان، موسسه خیریه، کمیته امداد و بهزیستی برای ایجاد پایگاه موظف هستند از شورای زکات مجوز بگیرند و همگی متحدالشکل صندوق‌های جمع‌آوری زکات با آرم و نشان شورای زکات را قرار دهند.

نوشته شده توسط البرزگلستان در پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳ ق.ظ

دیدگاه