جشنواره ای به طعم فرهنگ و هنر و موسیقی ایرانی و اسلامی در دیار کریمان/بیانیه اختتامیه دبیر جشنواره ستاره های صحنه کشور

البرز گلستان/ صمد قربان نژاد دبیر جشنواره ستاره های صحنه کشور در بیانیه ای
“بیانیه دومین جشنواره ستاره های صحنه کشور”
به نام هنرآفرین هستی‌بخش
بر فرق آسمان هنر پر بگشادیم و بر گلزار نمایش قدمی از سر تحسین بنهادیم و بدین بزم، عیار همه خوبان به کف آورده نشستیم و در توبره‌ی تجربه‌ها باهم و بر هم بچشاندیم و پاره‌ای از اندیشه‌ی خوش‌رنگ نمایش به تبادل نشستیم و چه نغز است و چه پرمغز تمنای رقیبان، رفیقانه بر این جشن هنر پای نهادیم.
دومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور با حمایت مالی و مستقیم روابط عمومی مس منطقه کرمان ، اجرای آموزشگاه آرین کرمان و حمایت معنوی استانداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در چهار بخش اصلی نمایش کمدی انفرادی، نمایش میان‌پرده کمدی، نمایش کودک و نمایش‌های مهیج و همچنین بخش جنبی بهترین نوازنده صحنه، روزهای دوم و سوم آذرماه سال ۹۶ در شهر سرچشمه رفسنجان استان کرمان برگزار شد و هنرمندان و گروه‌های هنری ۲۸ استان در شهر سرچشمه رفسنجان به رقابت و رفاقت پرداختند.
دومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور را ۹ هنرمند پیشکسوت و متخصص در عرصه هنرها و سرگرمی‌های نمایشی قضاوت کردند که هر یک بر اساس بخش‌ها و معیارهای مدنظر در فرم داوری امتیاز خود را با حداکثر ۱۰۰ امتیاز به هرکدام از شرکت‌کنندگان اختصاص دادند و در هر بخش امتیاز داوران تخصصی با ضریب ۳ محاسبه گردید.
در بخش نمایش کمدی انفرادی آقایان حسین رفیعی و امیر کربلایی زاده، در بخش نمایش میان‌پرده کمدی آقایان جواد انصافی و علی‌محمد رادمنش، در بخش نمایش کودک آقای مجید قناد و خانم مژگان برادران، در بخش نمایش‌های مهیج آقایان بهروز کریمی و سید علی‌اصغر نظام‌الدینی (فخرالدین) و در بخش بهترین نوازنده صحنه آقای مهرداد یکتا، داوران تخصصی جشنواره بودند.
آراء دومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور در چهار بخش اصلی و یک بخش جنبی به شرح ذیل اعلام می‌شود:
– بهترین نوازنده صحنه”امید جان‌نثار قمصری” از گروه قلقلک استان تهران.
-بخش نمایش کمدی انفرادی؛ مقام اول “محمدرضا ذریه” از استان فارس، مقام دوم “علی غریب” از استان گلستان، مقام سوم به‌صورت مشترک “حسن غلامی” از استان بوشهر و “سید محسن هاشمی” از استان اصفهان.
– در بخش نمایش میان‌پرده کمدی؛ مقام اول
“گروه میقات” از استان مرکزی، مقام دوم “گروه شباویز” از استان کرمان، مقام سوم به‌صورت مشترک “گروه خلیج‌فارس” از استان هرمزگان و “گروه لبخند” از استان همدان.
-بخش نمایش کودک؛ مقام اول “گروه شاپرک‌ها” از استان خوزستان، مقام دوم”گروه سوتی و شوتی” از استان یزد و مقام سوم “گروه قلقلک” از استان تهران.
– بخش نمایش‌های مهیج؛ مقام اول”گروه منتالیزم پیمان” از استان تهران، مقام دوم “گروه راما” از استان مرکزی، مقام سوم به‌صورت مشترک  “گروه افتخار” از استان گلستان و”گروه سیلور” از استان خوزستان
لازم به ذکر است جوایز جشنواره به‌صورت مجزا در هریک از ۴ بخش اصلی و بخش جنبی دومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور به شرح زیر می‌باشد؛
مقام اول : تندیس ستاره طلایی جشنواره + دیپلم افتخار + هدیه نقدی به مبلغ ۲۵ میلیون ریال.
مقام دوم : لوح تقدیر+ هدیه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال.
مقام سوم : لوح تقدیر + هدیه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال.
بخش جنبی (بهترین نوازنده صحنه) : لوح تقدیر + هدیه نقدی به مبلغ ۵ میلیون ریال.
در پایان از رییس محترم جشنواره جناب آقای میر افضلی به واسطه حمایتهای بی‌دریغ ،هیئت‌ محترم داوران که در نهایت انصاف و عدل حرفه‌ای به قضاوت اجرای هنرمندان پرداختند ، تمامی هنرمندان حاضر در جشنواره و عوامل اجرایی که معنا بخش و شورآفرین این رویداد ارزشمند فرهنگی بوده‌اند کمال قدردانی رادارم.
صمد قربان نژاد
دبیر دومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور

ضمنا امیر علی افتخاری جوانترین شعبده بازکشوراز استان گلستان در بخش شعبده توانست مقام سوم را کسب کند
خبر از حمید رضا یزدانی

نوشته شده توسط البرزگلستان در یکشنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۳:۳۶ ب.ظ

دیدگاه