کریمی رئیس انجمن بین‌المللی شعبده بازان ایران از برگزاری نخستین جشنواره ملی شعبده بازی کشور با نظارت وزارت ارشاد اسلامی پس از تامین اعتبارخبرداد

کریمی: هرگونه بر گزار جشنواره ومسابقات شعبده بازی در کشور بدون نظارت وزارت ارشاد وجاهت قانونی ندارد.

بهروزکریمی رئیس انجمن بین‌المللی شعبده بازان ایران از برگزاری نخستین جشنواره ملی شعبده بازی کشور با نظارت وزارت ارشاد اسلامی خبرداد.

البرز گلستان/بهروز کریمی مدیر و مسئول کانون و انجمن هنرمندان سرگرمیهای نمایشی ایران  و موسس  اولین و تنها آموزشگاه مجاز هنری شعبده بازی در ایران جهت آموزش شعبده بازی به علاقمندان داخل و خارج از کشور (انجمن بین‌المللی شعبده بازان ایران) در نشست خبری از برگزاری نخستین جشنواره ملی شعبده بازی کشوربا حضور شعبده بازان ایرانی و با نظارت وزارت ارشاد اسلامی خبرداد.

وی تصریح کرد : این جشنواره پس از تامین اعتبار از سوی وزارت مذکور در اولین فرصت برگزار می شود.

کریمی درهدف  از برگزاری این جشنواره ملی اظهار کرد: از اهداف مهم این جشنواره ایجاد اتحاد و وحدت بین گروههای نمایشی همسو  و شناسائی و کشف استعدادهای نهفته در سطح کشور می باشد که موجب تبادل افکار و تجربه نیزمی شود.

استاد بهروز کریمی در ادامه در باره برگزاری نخستین جشنواره ملی شعبده بازی و تردستی کشور تصریح کرد: این یک اتفاق خوب در سطح ملی است که می‌تواند به رشد این هنر در ایران کمک کند. ما در جای جای این کشور افراد مستعدی داریم که مشغول این حرفه هستند و اگر استعدادیابی درست و سرمایه‌گذاری مناسبی انجام شود می‌تواند به عنوان یک وجه سرگرمی در کشور وموجب ایجاد انگیزه در میان جوانان شود ضمن آنکه امیدواریم در این زمینه رسانه‌ها هم همراه باشند تا هنر شعبده‌بازی به جایگاه واقعی خود برسد

رئیس انجمن بین‌المللی شعبده بازان ایران همچنین ازحضور خود در داوری در دومین جشنواره ستاره های صحنه کشوردر رشته بازیهای مهیج ( شعبده بازی ) که در مس سرچشمه کرمان بافعالیت و رقابت ۱۳ شعبده بازمنتخب کشورخبرداد.

مدیر مؤسسه هنری پریستو در ادامه افزود:بعد از ماه محرم و صفرنیز قرار است یک تور شعبده‌بازی در خوزستان برگزار کنیم که در این برنامه چند نفر از شعبده‌بازان بین‌المللی به اجرای برنامه می‌پردازند .

مهم اول شدن نیست بلکه مهم خوب کار کردن می باشد

کریمی سپس ضمن تاکید براینکه برگزاری هرجشنواره  اختصاصی شعبده بازی که تاکنون انجام شده است  با توجه به عدم وجاهت قانونی اعتبار نداشته و تنها جشنواره و مسابقاتی در سطح کشور قابل قبول می باشد که نظارت مستقیم وزارت ارشاد بر آن باشد.

وی در توصیه ای به هنرمندان در باره حضور در رقابت ها و مسابقات خاطر نشان کرد : به هنرمندان توصیه می کنم مهم اول شدن نیست بلکه مهم خوب کار کردن می باشد

بهروز کریمی در باره اجرای کمتر برنامه های شعبده بازی در صدا و سیما گفت : اجرای برنامه‌های تلویزیونی، مستلزم تامین بودجه مناسب است  وتلویزیون در چند سال گذشته با مشکلات بودجه روبه‌رو بوده است و برنامه‌های سرگرمی فعلا دراولویت آنان قرارندارد.

حمایت حامیان مالی ساخت برنامه‌های سرگرمی و ترکیبی می تواند جان تازه ای به آن ببخشد

رئیس انجمن بین‌المللی شعبده بازان ایران  در خاتمه در باره حمایت از این هنر مفرح و شادی بخش در بین خانواده ها  گفت :اگر قرار است کاری در این حوزه انجام شود باید حامیان مالی را نیز برای ساخت برنامه‌های سرگرمی و ترکیبی وارد میدان نمود و با حمایت های بخش خصوصی بتوان به این هنر ارزنده  که در سطح جهان و کشورمان طرفداران بی شماری را دارد جان تازه ای بخشیده شود.

(تهیه مصاحبه و خبر: حمید رضا یزدانی)

نوشته شده توسط محمد صالح افتخاری در پنج شنبه, ۱۸ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴ ب.ظ

۳ نظر

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 
  1. 0

    👍

  2. 0

    👍عالی

  3. 0

    زنده باد دکتر کریمی

نظر -49 - 0 از 3اولین« قبل بعد  » آخرین 

دیدگاه