هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد:دادگاه انقلاب گرگان رای پرونده ۸ هزار صفحه ای باند موسوم به قتل های سریالی گلستان را صادر کرد

صدور رای دادگاه اعضای باند قتل های سریالی گلستان // ۲ نفراعدام در ملاعام ، یک نفر نفی بلد (تبعید)
دادگاه انقلاب گرگان رای پرونده ۸ هزار صفحه ای باند موسوم به قتل های سریالی گلستان را صادر کرد
البرز گلستان/رئیس کل دادگستری گلستان گفت : دادگاه انقلاب گرگان متهمان ردیف اول و دوم را به اعدام در ملاعام و متهم ردیف سوم را به نفی بلد ( تبعید ) محکوم کرد.
هادی هاشمیان افزود : این باند سه نفره ، ۸۰ فقره سرقت مسلحانه و ۱۳ قتل را در فاصله سال های ۷۹ تا ۹۴ در استان های گلستان و مازندران مرتکب شدند.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت : رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور از بهمن ۹۵ در دادگاه انقلاب گرگان ، به اتهام افساد فی الارض و محاربه آغاز شده بود.
به گفته ی هاشمیان ، حکم صادر شده در دادگاه انقلاب ، قابل فرجام خواهی در دیوان عالی کشور است .
وی با بیان این که با صدور این حکم ، پرونده اعضای باند در دادگاه انقلاب بسته شد افزود : این پرونده برای رسیدگی از جنبه ی خصوصی جرم در مورد قتل ها و سرقت ها به دادگاه کیفری یک استان ارسال شد.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت : اعضای باند معروف به ” قتل های سریالی “، بهار ۹۴ به دنبال تشکیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ، شناسایی و دستگیر شدند.
به گفته هاشمیان، بررسی اسلحه توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان نشان داد با این اسلحه ، در سال های گذشته نیز چندین سرقت مسلحانه و قتل در استان های گلستان و مازندران انجام شده است .
وی گفت : به این ترتیب یکی از سارقان که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد.
وی ادامه داد : بررسی‌ها نشان داد، این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کرد که در یک عملیات ضربتی ، آن ها نیز دستگیر شدند.
هاشمیان افزود : اعضای این باند ، دام ، انواع ماشین آلات کشاورزی ، موتور آب ، موتورسیکلت و خودرهای سواری را سرقت می کردند و در صورت مقاومت مال باختگان آنان را نیز با اسلحه به قتل می رساندند.
پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۱۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲:۱۴ ب.ظ

دیدگاه