رئیس کل دادگستری گلستان از برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به پرونده باند ، ۸۰ فقره سرقت مسلحانه و ۱۳ قتل در استان های گلستان و مازندران خبرداد

البرز گلستان/برگزاری آخرین جلسه رسیدگی به پرونده باند قتل های سریالی گلستان // صدور رای دادگاه در آینده ی نزدیک
اعضای این باند ، ۸۰ فقره سرقت مسلحانه و ۱۳ قتل در استان های گلستان و مازندران را در پرونده دارند.
رئیس کل دادگستری گلستان با بیان این که رسیدگی به این پرونده پس از اعلام نظر دیوان عالی کشور ، به صورت فوق العاده در دستور کار دادگاه انقلاب گرگان قرار گرفته است گفت : اتهام سه متهم این پرونده ، افساد فی الارض و محاربه است .
هادی هاشمیان افزود : در آخرین جلسه دادگاه ، متهمان و وکلای آنان حضور داشتند و پس از تفهیم اتهام ، آخرین اظهارات و دفاعیات خود را به دادگاه ارائه دادند.
هاشمیان افزود : با توجه به پایان تحقیقات و تکمیل شواهد و قراین ، دادگاه پایان محاکمه را اعلام کرد و به زودی رای صادر و به متهمان اعلام خواهد شد .
رئیس کل دادگستری گلستان گفت : اعضای باند معروف به ” قتل های سریالی “، بهار ۹۴ به دنبال تشکیل پرونده قتل راننده سواری در دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ، شناسایی و دستگیر شدند.
به گفته هاشمیان، بررسی اسلحه توسط کارآگاهان جنایی پلیس آگاهی استان نشان داد با این اسلحه ، در سال های گذشته نیز چندین سرقت مسلحانه و قتل در استان های گلستان و مازندران انجام شده است .
وی گفت : به این ترتیب یکی از سارقان که از مجرمان سابقه‌دار بود، شناسایی و دستگیر شد.
وی ادامه داد : بررسی‌ها نشان داد، این فرد از چند سال پیش همراه پسرش و فرد دیگری اقدام به سرقت‌های مسلحانه می‌کرد که در یک عملیات ضربتی ، آن ها نیز دستگیر شدند.
هاشمیان افزود : اعضای این باند ، دام ، انواع ماشین آلات کشاورزی ، موتور آب ، موتورسیکلت و خودرهای سواری را سرقت می کردند و در صورت مقاومت مال باختگان آنان را نیز با اسلحه به قتل می رساندند.
پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان

نوشته شده توسط محمد صالح افتخاری در سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۳:۰۹ ب.ظ

دیدگاه