هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان :کارشناسان در چند قدمی کشف علت انفجار معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر / برخورد با مقصران حادثه در هر مقام و جایگاه

البرز گلستان/با خروج لوکوموتیو از تونل معدن زمستان یورت؛ کارشناسان در چند قدمی کشف علت انفجار معدن
رئیس کل دادگستری گلستان می گوید : با تلاش شبانه روزی کارگران معدن ، یکی از لوکوموتیوهایی که گمان می رفت تلاش برای روشن کردن دوباره آن ، سبب انفجار معدن آزادشهر شده است ، از تونل خارج شد .
هادی هاشمیان افزود : با خروج این لوکوموتیو ، گروهی متشکل از بازرس وزارت کار ، بازپرس پرونده و نیروی انتظامی این لوکوموتیو را بررسی کردند .
هاشمیان گفت : بازرس وزارت کار ، نتیجه ی بررسی های اولیه را اعلام کرده و گفته ، نظر نهایی پس از خروج لوکوموتیو دیگری که در فاصله ی دورتری از لوکوموتیو خارج شده قرار دارد، اعلام خواهد شد .
این مقام ارشد قضایی استان می افزاید : هم اکنون کارگران در سه شیفت، ایمن سازی تونل محل انفجار را انجام می دهند تا مابقی لوکوموتیوهای احتمالی از تونل خارج ،و راه برای حضور و بررسی تیم کارشناسی هموار شود .
هادی هاشمیان تاکید کرد : نظریه ی تیم کارشناسی ، نظریه ی مشورتی است و پس از ارائه این گزارش به تیم کارشناسان رسمی قوه قضاییه و تایید آن ، در دادگاه قابل استناد است .
هاشمیان به مردم استان و خانواده های کارگران آسیب دیده در این حادثه اطمینان داد : دستگاه قضایی تا استیفای حقوق مصدومان و خانواده های جان باختگان کوتاه نخواهد آمد و با مقصران حادثه در هر جایگاه و مقامی که باشند بدون اغماض برخورد می کند.
معدن زغال سنگ زمستان یورت آزادشهر ۱۳ اردیبهشت منفجر شد که بر اثر این حادثه ۴۳ نفر از کارگران معدن جان باختند.
پایگاه اطلاع رسانی دادگستری گلستان

نوشته شده توسط البرزگلستان در دوشنبه, ۰۳ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۲:۳۰ ب.ظ

دیدگاه