- البرز گلستان - http://alborzegolestan.ir -

جعفری رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان از سازش بیش از ۳۵٫۸ درصد پرونده ها در شورای حل اختلاف استان خبرداد

جعفری از سازش بیش از ۳۵٫۸ درصد پرونده ها در شورای حل اختلاف گلستان طی پنج ماه گذشته خبرداد


البرز گلستان/رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان از سازش بیش از ۳۵٫۸درصد پرونده های ورودی به شعب شوراهای حل اختلاف استان گلستان در در پنج ماهه امسال خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شورای حل اختلاف گلستان؛ احمد جعفری معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان با اشاره به ورود بیش از سی و چهار هزار و ۷۰۰ پرونده در پنج ماهه اخیر به شعب شوراهای حل اختلاف استان گفت: در مدت زمان مشابه پارسال سی و دو هزار و ۵۱۱ پرونده به شعب شورا وارد شده که در مقایسه با آمار امسال۶٫۹ درصد رشد داشته است.
وی با توجه به افزایش ۱۱٫۳ درصدی صلح و سازش در پنج ماهه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته بر استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت مناسب شعب صلح و سازش شوراهای حل اختلاف تاکید کرد.
جعفری در ادامه گفت: از مجموع سی و چهار هزار و ۷۴۵ پرونده ای که در این پنج ماه به شوراهای حل اختلاف برای رسیدگی ورود کرده اند، بیش از ۳۵ درصد با تلاش اعضا و کارکنان شورا به سازش ختم شد.
معاون قضایی و رئیس شورای حل اختلاف استان گلستان افزود:۴۶ شعبه ویژه صلح و سازش در حوزه های قضایی استان فعال است.
وی با تاکید بر اینکه شعب ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف رای صادر نمی کنند، گفت: شعب ویژه صلح و سازش شورای حل اختلاف کار سازش در پرونده هایی که روسای دادگستری ها و دادستان ها به آنان ارجاع می دهند را انجام می دهند.
رئیس شوراهای حل اختلاف گلستان تصریح کرد: از مجموع پرونده های ورودی در این پنج ماه سی و چهارهزار و ۳۴۳ پرونده مختومه شده که نسبت به سال ۹۵، ۸ درصد رشد را نشان می دهد.
جعفری در پایان تاکید کرد: در پرونده هایی که با سازش طرفین دعوا مختومه می شوند، احتمال تنش و تشکیل پرونده های احتمالی بعد از صدور حکم کاسته می شود.
انتهای پیام/

0 [1]
0 [1]