هاشمیان رئیس کل دادگستری گلستان خبرداد:تا کنون پرونده ۳۷ تخلف انتخاباتی به دادسراهای استان ارجاع شده است

البرز گلستان/به منظور پیشگیری و کاهش جرایم انتخاباتی در گلستان ؛ چاپ و توزیع کتابچه اصول حقوقی و مجازات های انتخابات
مقررات تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شورای شهر و روستا در این کتابچه نوشته شده است.
رئیس کل دادگستری گلستان گفت : این کتابچه در اختیار کاندیداها و مسئولان ستادهای انتخاباتی آن ها ، قرار داده شده است .
هاشمیان با بیان این که تا کنون پرونده ۳۷ تخلف انتخاباتی به دادسراهای استان ارجاع شده است گفت : تبلیغات زودهنگام ، تخریب رقبا و فعالیت انتخاباتی در ساعت اداری بیشترین موضوع این پرونده هاست .
رئیس کل دادگستری گلستان افزود : در دادگستری های سراسر استان شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی تشکیل شده است و این پرونده ها با قید فوریت و به سرعت رسیدگی می شود.
هاشمیان بار دیگر از نامزدهای انتخاباتی خواست : به عنوان کسانی که قرار است در شوراهای شهر و روستا برای مردم قانونگذاری کنند ، خودشان نیز در گام نخست ، به قانون پایبند باشند.
این مقام ارشد قضایی استان در ادامه سخنان از تشکیل تیم های بازرسی در همه حوزه های قضایی استان نیز خبر داد و گفت : این تیم ها علاوه بر نظارت بر تبلیغات نامزدها و هواداران آن ها در سطح شهرها و روستاها ، فضای مجازی را نیز رصد می کنند.
هاشمیان از کاندیداها و مسئولان ستاد های انتخاباتی آنان خواست : در استقرار ستاد های انتخاباتی خود ، فاصله طولی با ستادهای رقبا را نیز در نظر بگیرند و فضای تبلیغات و هواداران شان را کنترل کنند تا مشکلی به وجود نیاید .
وی پیش بینی کرد : امسال نیز همچون انتخابات سال گذشته ، شاهد حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای در فضایی کاملا امن ، آرام و سالم باشیم .

پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۱ ق.ظ

دیدگاه