جمالی فرماندار کردکوی :رسانه ها باید نقش مردم را در انتخابات تبیین کرده و زمینه ساز حضور حداکثری باشند

البرز گلستان/جمالی فرماندار کردکوی با تأکید بر حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی گفت: مهم ترین رکن تغییر در جامعه، خواست مردم است.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات شهرستان کردکوی، مجتبی جمالی، فرماندار این شهرستان در نشست خبری که با حضور بیش از ۵۰ خبرنگار خبرگزاری ها، مطبوعات و مدیران سایت ها و فعالان فضای مجازی برگزار شد، با تأکید براینکه تمام ارکان نظام اسلامی، مستقیم و غیرمستقیم با رأی و اراده مردم انتخاب می شوند، گفت: نظام جمهوری اسلامی برگرفته از اندیشه و تفکر امام خمینی (ره) است که ریشه در قرآن و دین مبین اسلام دارد. در این نظام الهی مردم، مسئولان نظام را با رأی و اراده خود انتخاب می کنند.
وی با بیان اینکه مهم ترین رکن تغییر در جامعه، خواست مردم است، افزود: تأکیدات دینی و تجربه های تاریخی نشان داده است که هر تغییری به واسطه خواست مردم رقم می خورد.
فرماندار کردکوی با اشاره به تمایز انقلاب اسلامی نسبت به دیگر انقلاب ها و حرکت های مردمی گفت: در هیچ کجای دنیا نظامی دینی که مبتنی بر رأی مردم باشد، سراغ نداریم. اما انقلاب اسلامی ایران با این رویکرد شکل گرفته و خون های زیادی به پای آن ریخته شده است. امروز این انقلاب نیاز به پاسداری دارد و انتخابات یکی از فرصت هایی است که مردم می توانند در سرنوشت و آینده نظام، نقش خود را ایفاء کنند.
وی با بیان اینکه مردم در نظام اسلامی، حق انتخاب دارند، اظهار کرد: پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نسبت به دوره های گذشته، از تکثر و تنوع خوبی برخوردار است و همین مسئله می تواند موجب جلب مشارکت مردم شود.
جمالی به نقش رسانه ها در انتخابات اشاره کرد و گفت: رسانه ها باید نقش مردم را در انتخابات تبیین کرده و زمینه ساز حضور حداکثری باشند و در کنار این ها، باید شناخت درستی را به مردم برای انتخاب آگاهانه بدهند.
وی از رسانه ها خواست تا در ایام انتخابات برای جلب مشارکت حداکثری در پای صندوق های رأی تلاش کنند.
رئیس ستاد انتخابات کردکوی با بیان اینکه امانتداری در خبر مسئله مهمی است، تصریح کرد: حق الناس برای ما از زمان ورود یک فرد برای ثبت نام در انتخابات شروع می شود و همه دست اندرکاران انتخابات ملزم به رعایت آن هستند.
وی با بیان اینکه رسانه ها در انتشار اخبار باید به موثق بودن آن توجه کنند، گفت: در انتشار اخبار باید به منابع موثق اعتماد کرد تا اقدام رسانه به گونه ای نباشد که موجب مخدوش شدن آرامش و امید شهروندان و یا تصمیم گیری نادرست آنان شود.
فرماندار کردکوی با بیان اینکه نباید دستاورد دولت ها را تخریب نمود، خاطرنشان کرد: نباید تلاش هایی که در نظام صورت می گیرد را نادیده گرفت زیرا همه دولت ها در تیم نظام اسلامی قرار دارند. هرچند اگر نقدی هست لازم است که دلسوزانه گفته شود و در عین حال نباید از بیان دستاوردها غفلت کرد.
تأیید صلاحیت ۲۸۰ داوطلب شوراهای شهر وروستا
رئیس ستاد انتخابات شهرستان کردکوی در ادامه با اشاره به ثبت نام ۳۰۶ نفر در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: از این تعداد ۲۴۷ نفر در روستاها و ۵۹ نفر در شهر کردکوی ثبت نام کرده اند.
وی با بیان اینکه ۲۸۰ نفر از دواطلبان انتخابات شوراهای شهر و روستا در شهرستان از سوی هیئت های اجرایی و نظارت تأیید صلاحیت شدند، گفت: از مجموع کاندیداهای شورای اسلامی روستاها، ۲۲۷ نفر تأیید صلاحیت و ۱۵ نفر نیز رد صلاحیت شدند، هم چنین ۵ نفر نیز انصراف دادند. در بخش شهری نیز از مجموع داوطلبان، صلاحیت ۵۳ نفر تأیید شد، ۴ نفر نیز انصراف دادند و صلاحیت دو نامزد نیز تأیید نشد.
وی با اشاره به تعداد شعبات اخذ رأی در سطح شهرستان اعلام کرد: برای پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۸۰ شعبه شامل ۳۴ شعبه شهری و ۳۶ شعبه روستایی پیش بینی شده است.

نوشته شده توسط محمد صالح افتخاری در چهارشنبه, ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲:۳۷ ب.ظ

دیدگاه