ربیعی معاون استانداری گلستان:با احداث خط عریض و سکوی تخلیه و بارگیری در اینچه برون کالاهای تولیدی کشوراز طریق خط راه‌آهن ارزانتر وباثبات بیشترصادر می شود

البرز گلستان/ ربیعی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان اظهار کرد:با احداث خط عریض و سکوی تخلیه و بارگیری در اینچه برون در سال جاری می‌توانیم شاهد فعالیت بیش‌ازپیش این ایستگاه و تبدیل آن به پایانه صادرات و واردات با حجم بالا باشیم.

وی افزود: راه‌آهن ایران- قزاقستان- ترکمنستان در سال ۱۳۹۳ افتتاح شد و در سه سال گذشته زنجیره این خط ریلی در حال ایجاد و تکمیل شدن است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان ادامه داد: با توجه به عریض بودن خط ریل در کشورهای همسایه (ترکمنستان- قزاقستان و روسیه) باید خط عریض در ایران احداث‌شده تا این خط به شبکه متصل شود.

وی یادآور شد: با ایجاد این خط عریض و متصل شدن ایران به شبکه می‌توانیم کالاهای تولیدی کشور را از طریق خط راه‌آهن باثبات بیشتر و ارزان‌تر صادر کنیم.

ربیعی اضافه کرد: برابر توافق و قرارداد با پیمانکار این خط عریض و سکوی تخلیه و بارگیری بااعتبار ۱۵۰ میلیارد ریالی تا پایان خردادماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این پروژه هزینه بازرگانان ما درزمینهٔ صادرات و واردات کاهش‌یافته و ورود و خروج کالا با سرعت بیشتری انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: گلستان در مسیر صادرات و واردات قرار دارد و هرچه هزینه تمام‌شده کاهش پیدا کند پایانه مرزی اینچه برون فعال‌تر می‌شود.

ربیعی بیان کرد: با توجه به ثبات اقتصادی کشور و سرعت خوب کارهای اقتصادی در دولت تدبیر و امید با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، مسیر حرکت استان و گروه اقتصادی و همچنین دستگاه‌های اجرایی به سمت تولید و اشتغال بیشتر است که در این راستا نیاز به بازارهای جدید داریم.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گلستان بخشی از بازار در کشورهای همسایه وجود دارد و گلستان این خط عریض ریلی می‌تواند در مسیر رشد و توسعه صادرات گلستان نقش بیشتری ایفا کند.

نوشته شده توسط البرزگلستان در چهارشنبه, ۱۶ فروردین ۱۳۹۶ ساعت ۴:۰۰ ب.ظ

دیدگاه