رئیس کل دادگستری گلستان ازکسب رتبه یک کشور ی در استفاده از سیستم مدیریت پرونده های قضایی ( cms ) خبرداد

گلستان رتبه یک کشور در استفاده از سیستم مدیریت پرونده های قضایی ( cms ) در کشور
البرز گلستان/دادگستری گلستان در تازه ترین گزارش معاونت آمار و فناوری قوه قضاییه بار دیگر رتبه نخست کشور در استفاده از سیستم مدیریت پرونده های قضایی (cms) را از آن خود کرد .
رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در سیستم مدیریت پرونده های قضایی (cms)، فرآیند دادرسی از زمان ثبت پرونده تا زمان مختومه شدن آن ، الکترونیکی انجام می شود.
هادی هاشمیان با بیان این که این جایگاه مربوط به عملکرد آبان ۹۵ دادگستری استان است گفت : پیشتر نیز گلستان چند ماه پی در پی ، رتبه ی نخست کشور را کسب کرده بود.
رئیس کل دادگستری گلستان تاکید کرد : کسب این جایگاه، با تلاش و همت همه ی کارکنان قضایی و اداری استان محقق شده است .
هاشمیان افزود : تسریع پاسخ دهی به مردم و فراهم شدن بستر پیگیری اینترنتی پرونده ها برای طرفین دعوا از مهم ترین مزایای فراگیر شدن استفاده از سیستم مدیریت پرونده های قضایی(cms) ، است .
به گفته ی وی ، دسترسی راحت تر به سوابق پرونده ها، کاستن از مراجعه غیرضروری مردم به محاکم و دسترسی به روز و جامع به اطلاعات و آمار به منظور استفاده در برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های کلان قوه قضاییه ، از دیگر مزایای استفاده از سیستم مدیریت پرونده ها (cms) است.
هاشمیان با بیان این که ارتقای جایگاه سیستمی استان، راه را برای تحقق عدالت قضایی هم ، هموارتر می کند گفت: این سیستم با فراهم کردن امکان نظارت مسئولان قضایی استانی و کشوری بر پرونده ها ،از بلا تکلیف ماندن پرونده در محاکم جلوگیری می کند.
پایگاه اطلاع رسانی دادگستری کل گلستان

نوشته شده توسط محمد صالح افتخاری در شنبه, ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۳:۱۹ ب.ظ

دیدگاه