مبارک قدم مدیرکل راه و شهرسازی گلستان مطرح کرد: برای افزایش خدمات دهی وعملکرد نیازمند همکاری دوجانبه سازمان نظام مهندسی ساختمان واداره کل راه و شهرسازی

البرز گلستان/مدیرکل راه و شهرسازی گلستان، نقش مهندسان شهرسازی را در مدیریت شهری بسیار پررنگ و اثربخش دانست و از آنان خواست که برای ارتقای نقش موثر خود در این حیطه آمادگی های لازم را داشته باشند.

به گزارش اداره روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان گلستان، مهندس”ابراهیم مبارک قدم” در دومین سمینار بازخوانی مفاهیم بازآفرینی شهری به مناسبت ۱۷ آبان روز شهرساز در موسسه فرهنگی میرداماد گرگان گفت: با تدوین برنامه ریزی مدون و قانونی از سوی دستگاههای اجرایی مرتبط، نقش مهندسان شهرساز در بخش های مختلف ساخت و ساز شهری مثمر ثمرتر خواهد بود.

به گفته وی، این برنامه مدون و قانونی هم اکنون برای افزایش اثربخشی نقش مهندسان شهرساز در توسعه مدیریت شهری از سوی اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان در دست تهیه است.

وی ادامه داد: بررسی نقشه ساختمان های با متراژ وسیع و بلندمرتبه و انطباق آنها با طرح های مصوب در کارگروه ها از اقدامات دیگری است که مهندسان شهرسازی در طراحی شهری باید بدان بپردازند تا برای مدیریت شهری بهتر عمل شود.

وی با اشاره به عملکرد گذشته اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان استان در این زمینه، افزود: به همکاری ها و تعامل بیشتر این دو سازمان برای افزایش خدمات دهی نیازمند هستیم تا شاهد افزایش عملکرد این دو سازمان در مدیریت شهری باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی گلستان خاطرنشان کرد: توسعه ساخت و سازها، بلند مرتبه سازی، حفظ هویت های تاریخی در ساخت و سازها، ضرورت استفاده از تخصص شهرسازی در برنامه ریزی شهرسازی را مشخص می کند.

مبارک قدم با اشاره به اینکه باید حدود، توان و صلاحیت مهندسان شهرساز به مدیران شهرسازی معرفی شود، افزود: ورود مهندسان شهرساز به عنوان عضو متخصص در کمیته ها، کارگروهها و کمیسیون های مرتبط ضروری است و توجه به امر نظارت شهرسازان و تحقق پذیری طرح های شهرسازی نیز از دیگر مواردی است که نباید از آن غفلت کرد.

وی در پایان، هدف از برگزاری این سمینار را آشنایی با مسائل روز شهرسازی بیان کرد.

مهمان این سمینار دکتر “مرجان نعمتی پور” استادیار دانشگاه شهید بهشتی تهران بود که به ایراد سخن نیز در زمینه طراحی و برنامه ریزی شهری پرداخت.

نوشته شده توسط البرزگلستان در شنبه, ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۳:۲۸ ب.ظ

دیدگاه