سفیر ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی: مذاکرات ایران و آژانس بسیار سازنده بود

سفیر کشورمان در آژانس بین المللی انرژی اتمی پس از پایان مذاکرات ایران و آژانس در تهران گفت: در این دو روز تمامی مسایل دوجانبه به ویژه نحوه تکمیل دو اقدام عملی توافق شده و راه‌های پیش رو بحث و بررسی شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از واحد مرکزی خبر رضا نجفی افزود: در این مذاکرات که ترو واریورانتا معاون مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی سرپرستی هیات آژانس را بر عهده داشت در مجموع مذاکرات بسیار سازنده جدی محتوایی و صریح صورت گرفت.

وی گفت: قرار است در آینده نزدیک نشست دیگری برگزار شود که به احتمال زیاد در اوایل آبان ماه خواهد بود.

وی در پاسخ به سوالی راجع به خبر ناقص رویترز درباره روادید یک کارشناس به عنوان عضو جدید آژانس گفت: ایران در چند ماه گذشته علاوه بر اعضای اصلی و همیشگی برای سه نفر از کارمندان آژانس بعنوان اعضای جدید تیم کارشناسی آژانس روادید صادر کرده است البته ایران بر اساس مقررات آژانس هیچ تعهدی برای صدور روادید برای کارمندان آژانس ندارد و حتی در خصوص بازرسان انتصابی نیزحق ایران برای رد آن‌ها محفوظ است و از این حق در گذشته استفاده کرده است.

نماینده کشورمان در آژانس گفت: از این رو صادر نشدن روادید برای عضو چهارم معرفی شده با تابعیت خاص که تنها کارمند است و بازرس انتصابی هم نیست حق حاکمیتی ایران است.

نوشته شده توسط البرزگلستان در جمعه, ۱۸ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۵:۳۶ ق.ظ

دیدگاه